Cdr Desenler

Tagged Under :

Read the rest of this entry »

400 Adet Profesyonel Brushes

Tagged Under : ,

Read the rest of this entry »

Photoshop Custom Shapes

Tagged Under : ,

Photoshop Custom Shapes(The Best) (469 KB)

Read the rest of this entry »

Splatters Brush Set

Tagged Under : ,

A set of Photoshop brushes made up of paint splaters. Compatible with Adobe Photoshop 7 and above. There are 20 brushes in the set. Free to download. Read the rest of this entry »

Bright Web Banners

Tagged Under :

A bright, eye-catching, web banner design for use on your web site. Illustrator CS file Read the rest of this entry »

Indesign Sayfa Numaralandırma

Tagged Under : ,

Dergi, kitap gibi çok sayfalı işlerimizde sayfalarımızı numaralandırmamız gerekir bunu da tek tek yapmak büyük zaman kaybıdır bizim için bunun yerine bu işlemde sayfalarımız otomatik olarak nasıl numaralandıracağımıza bir göz atalım…

İlk Önce Master page ( Şablon Sayfa) imizi seçiyoruz bunun için Pages paletinde Master Page (Bende Grafikerler.net yazıyor daha önce ki derste orayı nasıl adlandırdığımızı anlatmıştım) yazan yere çift tıklıyoruz. Bütün bu işlemleri yaparken Master page (şablon sayfa) imizin içinde olmamız gerekir.

Daha sonra Type tool (T) aracımıza seçiyoruz ve sayfada numaralarımızın bulunması istediğimiz alana bir yazı alanı açıyoruz ( Yazı alanını type tool aracıyla bir dikdörtgen çizer gibi açabilirsiniz). Daha sonra imlecimiz yazı alanının içindeyken type sekmesine gelip oradan Insert special Character + Auto page number ( ctrl + Alt + shift + N) dediğimizde sayfa numaramız (bu işlemde sayfa numaramız A olarak gelecek ama daha sonra işlem bittikten sonra belge sayfalarımıza baktığımızda onları numara olarak göreceğiz) otomatik olarak yazı alanımızın içinde yer almış olacak. Read the rest of this entry »

QuarkXPress’te Marj ayarları ve Kağıt ölçüleri

Tagged Under :

QuarkXPress’te Marj ayarları ve Kağıt ölçüleri

1- Baskiya gonderme islemleri: 

A- print çıktı yöntemiyle tab kontaktan filme veya aydıngere
B- direk filme veya folyo vb. malzemeye (CTF-computer to film)
C- PDF veya benzeri formatlarla CTP (Computer to plate) gibi direk kalıba (veya direk baskıya)
D- Bunların dışında kalan bütün dijital yöntemler.

A ve B maddelerden gidildiğinde sayfalar kesim ve marj paylarıyla çıktı alınır. elle montaj kartonu veya montaj folyosuna dağıtımı yapılır. Bu dağıtımda baskı makinesinin, forma esasları dikkate alınır. örneğin 16 sayfalık web baskı makinesinde basılacaksa, 16 lık tek forma yöntemine göre montaj yapılır. makas payıyla birlikte kalıp ve baskıya verilir.

C’de ise montajın pdf sayflarından alınacağı için yine dijital ortamda yapılacaktır. Bunun için ayrıca Prinergy, PReps vb. gibi montaj programlarına ihtiyaç vardır. Formalama yöntemleri teorik olarak aynıdır. Read the rest of this entry »

X - Plastic Icons

Tagged Under :

Read the rest of this entry »

59 adet firefox logo (png)

Tagged Under :

256×256 &128×128 | 3.96MB Read the rest of this entry »

Transform Paneli ile Hızlı İşlemler

Tagged Under : ,

İlk olarak kenar çizgisi biraz kalın olan bir daire çiziyoruz.

Daha sonra çizdiğimiz daireyi seçili hale getirerek transform panelini açıyoruz (Window > Transform yada Crtl+M kısayolu).

Transform paletinde ilk olarak soldaki butonlardan 3. sırada olan scale özelliği seçiyoruz ve sırasıyla Scale% alanına 80 ve Copies alanına 14 değerlerini giriyoruz.

Read the rest of this entry »